Sinameki Saç Uzatma Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
27 Haziran 2024

Sinameki Saç Uzatma Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sinameki ile Saç Uzatma

Sinameki, antioksidan ve antibiyotik özellikleri sayesinde cildi zararlı ve ölü hücrelerden arındırarak vücudun toksinleri dışarı atmasına yardımcı olur.

Bu bitki, vücutta biriken mikrop ve bakterilerin neden olduğu iltihapların da temizlenmesine olanak tanır. Saçların uzamamasının ve saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri, vücutta biriken toksinlerdir. Bu toksinlerden arınmak, kısa sürede saçların uzamasını ve daha canlı, parlak ve hacimli saçlara kavuşmayı sağlar.

Sinameki Saç Uzatma Yöntemi

Sinameki saç uzatma yöntemi, son zamanlarda yapılan klinik çalışmalar ile kendini kanıtlamıştır. Yapılan bilimsel araştırmalar, sinameki kürünün saça ve saç diplerine uygulanmasının, saç derisi altındaki ölü hücrelerden arındırarak gözeneklerin açılmasını ve saç derisinin nefes almasını sağladığını göstermiştir.

Bu nedenle, haftada en az iki kere sinameki kürü ile saç diplerine masaj yapılması uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Sinameki saç uzatma uygulaması ile çok olumlu sonuçlar alınırken, aynı zamanda doğal saç rengini de bir ton açtığı gözlenmiştir. Bu nedenle, sinameki kürü saç boyası içine katılarak da kullanılabilir.

Sinameki Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sinameki saç uzatma kürü hazırlamak için bazı ek malzemeler kullanmanızda fayda vardır. B vitamini olan bemiks ampul ve tatlı badem yağı, cildi besleyerek saçın uzamasını sağlar. Gerekli malzemeler:
  • 50 gram kadar kurutulmuş sinameki otu
  • 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
  • 1 ampul bemiks B vitamini
  • Yarım çay bardağı su
Sinameki kürünü hazırlamak için öncelikle sinameki otunu suyun içinde bir taşım kaynatın. Daha sonra içine tatlı badem yağı ve bir adet bemiks ampul ekleyin. Bemiks ampul, saç diplerinin canlanması ve onarımı için sinameki bitkisini destekler ve daha etkili bir hale getirir.

Hazırladığınız karışımı temiz olan saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Sinameki kürünü 4-5 saat kadar saç diplerinde bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı iki ay boyunca haftada bir kere yapmanız, saçlarınızın uzamasını ve daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Önemli Not

Bu kürün her hafta taze olarak hazırlanıp saç diplerine sürülmesi önerilir. Kürün haftada bir kere uygulanması yeterlidir. Fazla uygulandığında saçlarınız daha çabuk uzamaz; aksine saç köklerine zarar verebilirsiniz. Bu kürü sık uygulamak, deri altında alerjik reaksiyona veya tahrişe neden olabilir. Bu nedenle dikkatli kullanmak gerekir.

Daha iyi sonuçlar almak için kan değerlerinizi ölçtürmenizde fayda vardır. Uzun süre saçlarınızın uzamaması, kan değerlerinizin düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sinameki Nasıl Kullanılır?

Sinameki Nasıl Kullanılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hamilelikte Sinameki İçilir mi?

Hamilelikte Sinameki İçilir mi?

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki Ne İşe Yarar?

Sinameki Ne İşe Yarar?

Sinameki Çayının Zararları Nelerdir?

Sinameki Çayının Zararları Nelerdir?

Sinameki Ekstraktı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sinameki Ekstraktı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?